مقالات

انرژی خورشیدی خانگی: برای چه کاری استفاده می شود؟

انرژی خورشیدی در ساختمان

با شنیدن انرژی خورشیدی چه چیزی به ذهنتان می رسد؟ با شنیدن انرژی خورشیدی، قطعا در ذهن آدمی  اغتشاش فکری ایجاد نمی شود زیرا تعریف انرژی خورشیدی بسیار ساده است و قطعا حداقل یکبار در زندگی با این کلمه بر خورد کرده اید. همه می دانند منظور از انرژی خورشیدی چیست و این انرژی از کجا بدست می آید.شما به راحتی می توانید از انرژی خورشیدی در ساختمان خود بهره ببرید.

 

تعریف انرژی خورشیدی چیست

تعریف انرژی خورشیدی

اگر بخواهیم انرژی خورشیدی را به زبان ساده بیان کنیم، می توان این گونه گفت که انرژی خورشیدی یعنی تبدیل کردن انرژی خورشید به هر انرژی دیگری که معمولا این انرژی، نیروی الکتریسیته می باشد.

در ابتدایی ترین مفهوم انرژی خورشیدی(solar energy) و سایر لوازم خانگی خورشیدی باید گفت که این انرژی کاملا سازگار با محیط زیست است و هیچ گونه خطری برای محیط زیست ندارد. برای حفظ محیط زیست نیازی نیست به یک محیط بان خوب تبدیل شوید و حتما قبل از اینکه این کار را انجام دهید با مزیت های سودمند انرژی خورشیدی آشنا شوید.

چرا گفته می شود انرژی خورشیدی خانه سازگار با محیط زیست است؟ مزایای کلی آن چیست؟

عملا می توان چنین گفت که وقتی از انرژی خورشیدی برای خانه ی خود استفاده می کنید دیگر نباید نگران قبوض برق خود باشید. با استفاده از انرژی خورشیدی شما می توانید بر خلاف عموم مردم، برق مصرفی کالای دیجیتال خود را از این طریق تامین کنید.

یکی دیگر از مزایای مهم انرژی خورشیدی در خانه، نبود سیم کشی بسیار پیچیده و خطرناک است. چراغ خورشیدی که در مسیر باغ یا هر جای دیگری از خانه شما، که با انرژی خورشیدی کار می کند، با کمترین سیم کشی و ساده ترین راه قابل نصب است.

در حقیقت، لامپ های خورشیدی به سنسورهای تاریکی مجهز شده اند، بنابراین با تاریک شدن هوا این چراغ ها خود به خود روشن می شوند و در صورت روشن شدن هوا خاموش می شوند.

به عنوان یک نوع توضیح ساده ، لامپ های خورشیدی به سادگی باید خریداری شوند ، از جعبه ها خارج شوند ، نصب شوند و سپس به صورت پیش ساخته قرار گیرند! فقط باید آنها را در جایی که می خواهید قرار دهید و دیگر هرگز نگران آنها نباشید.

 

مزایای انرژی خورشیدی در ساختمان

چرا انرژی خانگی خورشیدی مفید است؟ چرا برای بیشتر استفاده کردن آن توصیه شده است؟ در اینجا برخی از این مزایا پرداخته ایم:

انرژی خورشیدی خانه سازگار با محیط زیست است. همانطور که چندی پیش گفته شد ، انرژی خورشیدی به ویژگی های محیطی آسیب نمی رساند. این انرژی به طور خاص، تمیز و تجدید پذیر نیز است. بیشتر از آن، دقیقاً خلاف آنچه که مابقی سیستم های الکتریکی سنتی انجام می دهند، این انرژی باعث آلودگی نمی شود.

سیستم های انرژی خورشیدی خانگی به کمترین تعمیر و نگهداری نیاز دارند و هزینه نگهداری آنها بسیار کم است. آنها از سوخت استفاده نمی کنند بنابراین نیازی به شارژ مجدد آنها نیست.

انرژی خورشیدی در خانه باعث می شود تا در هزینه های بسیاری صرفه جویی کنید. وقتی از چراغ های خورشیدی ، پنل خورشیدی و موارد مشابه استفاده می کنید، می توانید به انرژی حاصل از خورشید به طور رایگان دسترسی پیدا کنید.

بسیاری از دولت ها از استفاده انرژی خورشیدی در خانه حمایت می کنند به عنوان مثال دولت فدرال در بیشتر مواقع مشوق های مالی ارائه می دهد.

استفاده از انرژی خورشیدی در خانگی شما را کاملاً از منابع انرژی خارجی و متمرکز مستقل می سازد و باید خیالتان از این بابت راحت باشد که قطع برق به هیچ وجه بر شما تأثیر نخواهد گذاشت.

نصب اکثر تجهیزات انرژی خورشیدی بسیار آسان است بنابراین کار پیچیده سیستم های سیم کشی کاهش می یابد.

معایب انرژی خورشیدی در ساختمان

در اینجا برخی از رایج ترین معایب انرژی خورشیدی در خانه وجود دارد:

نصب و راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی در خانه می تواند در ابتدا گران باشد. اما هرچه زمان می گذرد، این هزینه جبران می شود.

توان تولیدی انرژی خورشیدی به موقعیت ساختمان شما بستگی دارد و نسبت به این موضوع که خانه ی شما رو به خورشید است یا خیر، متغییر است. همچنین فضایی که نیروگاه شما اشغال می کنند به مقدار محوطه خانه ی شما بستگی دارد. برای نصب صفحات خورشیدی به نسبتا به فضای زیادی احتیاج است .

اقلام مختلف انرژی خورشیدی

تعداد زیادی دستگاه انرژی خورشیدی وجود دارد که می توانید آنها را خریداری کنید به عنوان مثال چراغ قوه خورشیدی ، بخاری خورشیدی ، ونتیلاتور اتومبیل ، دوربین مداربسته خورشیدی ، رادیو خورشیدی ، تصفیه کننده استخر خورشیدی ، مهار کننده پشه خورشیدی ، روشنایی خورشیدی و پمپ های خورشیدی از جمله این موارد هستند.

 

استفاده از انرژی خورشیدی در ایران هم در سال های اخیر بسیار گسترش یافته است و در بسیاری از ساختمان ها مشاهده می کنیم که از انرژی خورشیدی استفاده شده است.

اما هنوز اون طور که باید و شاید از انرژی خورشیدی در ایران استفاده نمی شود و این موضوع هم به خاطر داشتن سوخت های فسیلی بسیاری است که ایران دارا می باشد، ولی می توانیم پیشرفت های بسیاری در این زمینه صورت گیرد.

طبق آمار هایی که منتشر شده است مردم ایران در سال های اخیر بیشتر به سمت استفاده از انرژی خورشیدی کشیده شده اند و امیدواریم دولت هم طرح های حمایتی در این باره، در برنامه ی های خود داشته باشد.

آنچه شما باید انجام دهید 

در سال های اولیه، دستگاه های مجهز به انرژی خورشیدی به علت هزینه اولیه بالا بسیار پرهزینه خواهند بود، زیرا تعداد کمی از صاحبان خانه از انرژی خورشیدی استفاده می کنند. اما این روزها ، حجم کمی از دستگاه های انرژی خورشیدی برای فروش قرار داده شده است، بنابراین آن را برای همه ارزان تر می کند. اگر پول کافی برای تأمین بودجه این موارد ندارید ، همیشه می توانید از کم شروع کنید.

امیدواریم این مقاله که در مورد انرژی خورشیدی در ساختمان است برای شما مفید بوده باشه.همچنین در فروشگاه اینترنتی اسمارت سکرت انواع تجهیزات انرژی خورشیدی را برای خرید آسان شما عرضه کرده ایم.

 

خرید ردیاب خرید دوربین مداربسته خرید دوربین مخفی خرید پاوربانک

2 فکر در مورد “ انرژی خورشیدی خانگی: برای چه کاری استفاده می شود؟

  1. هوشیار گفت:

    چه جالب نمی دونستم میشه انرژی خورشیدی در ساختمان به این سادگی استفاده کرد.

    1. اسمارت سکرت گفت:

      بله به همین سادگی می توان از انرژی خورشیدی در ساختمان بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *